Stojiljković: Zarada od prodaje imovine 8 miliona dinara

Izvor: S media, 07.Jun.2010, 13:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stojiljković: Zarada od prodaje imovine 8 miliona dinara

Vrednosti ponuđene imovine oduzete od Darka Šarića koja se danas licitira dostigla I desetostruku vrednost od ponuđene cene. Interesovanje građana bilo veliko.

Aukcija imovine oduzete od Darka Šarića, osumnjičenog za trgovinu kokainom počela je u prepodnevnim satima u magacinskom prostoru Direkcije Ministarstva pravde za upravljanje oduzetom imovinom u Beogradu.

Kako javlja reporter Radija S, interesovanje građana je veliko, a aukcija na Vilinim Vodama >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u Beogradu se privodi kraju.

Stvari ponuđene na prodaju su tokom aukcije dostigle i desetostruku vrednost od ponuđene cene, a građani ne mare ko je pre njih bio vlasnik ponuđenog pokućstva.

Tako je jedan od učesnika licitacije sto sa dvanaest stolica, čija je početna vrednost bila oko 30 hiljada, isti „pazario“ za 60 hiljada dinara.

Na pitanje reprtera Radija S da li mu smeta što je to oduzeta imovina Darka Šarića, on je odgovorio, citiramo: „ Baš me briga!“.

Sličan je bio odgovor većine učesnika aukcije.

Podsećamo da je kupcima zagarantovana anonimnost.

Medju stvarima za prodaju našli su se luksuzni nameštaj, tehnički uredjaji, bela tehnika i oprema za teretanu.

Zainteresovani građani su razgledali stvari od osam do devet časova ujutru.

Ministarka pravde Srbije Snežana Malović juče je izrazila očekivanje da će cena pokretne imovine, nakon licitacije, biti mnogo viša i precizirala da će se početne cene, u zavisnosti od prodajnog predmeta, kretati od 20 do 40 odsto ispod tržišne vrednosti.



Stojiljković: Milioni dinara od Šarićeve imovine


Direktor Direkcije za upravljanje oduzetom imovinom Jugoslav Stojiljković ekskluzivno za Radio S je izjavio da je na današnjoj javnoj prodaji imovine Darka Šarića zarađeno 8 miliona dinara.

- Javna prodaja imovine Darka Šarića se privodi kraju. Od 220 predmeta koji su bili na licitaciji danas je prodato 110, a prihod je desetostruko veći od procenjene vrednosti. Za prodatih 110 predmeta ostvaren je prihod od 8 miliona dinara i očekujem da će se taj prihod uvećati do 17 časova do kada će Komisija raditi. Ceo postupak prodaje prošao je u skladu sa zakonom , a interesovanje bilo izuzetno veliko. Po slobodnoj proceni bilo je između 350 i 400 ljudi. Nije bilo nikakvih primedbi od strane učesnika licitacije.

Komisija će za desetak dana organizovati drugu aukciju i očekujem da će tu biti prodata sva imovina na drugoj aukciji – rekao je Stojiljković.

Sanja Vajagić

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.