Izvor: Nezavisne Novine, 30.Dec.2015, 22:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razišli se Danilo Anđušić i KK Partizan
Košarkaš Partizana Danilo Anđušić potvrdio je da je završio svoj drugi mandat u crno-bijelom dresu, a u emotivnom pismu je napisao da se sa "svojim klubom nije rastao na lijep način".
Anđušiću je istekao kratkoročan ugovor sa Partizanom, a klub nije želio da mu ponudi nastavak saradnje. Srpski bek je u dosadašnjem toku ABA lige prosječno postizao 6,8 poena, 1,2 asistencije i 1,7 skokova.
"Boli me što je moj Partizan u ovakvoj situaciji, što smo >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << izgubili sigurnost i mnoge dobijene utakmice, iako nam navijači daju maksimalnu podršku. Želim da zahvalim svima na podršci i bezgraničnom poverenju i da kažem da mi je krivo što nisam bio u situaciji da pružim onoliko koliko su oni, koji žive za crno-bele boje, pa i ja sam, očekivao. Partizan će uvek biti moj dom i nikada nijedna nepravda koja mi je nanesena od strane pojedinca ne može biti veća od emocija", oglasio se Anđušić preko Twittera.
Za Partizan je igrao od 2011. do 2012, kada je otišao u Virtus, a ponovo se vratio ove godine.
"Žao mi je što drugi put, na ovakav način, napuštam klub koji volim. Kada sam dolazio iz Hemofarma, odrekao sam se određene svote novca samo da bih obukao Partizanov dres. Nisam pitao za cenu... U sledećoj sezoni, u koju sam ušao kao reprezentativac, trener Duško Vujošević mi je iskreno, u lice, saopštio da ću biti treća opcija. Nisam odustao, želeo sam da se nametnem, ali nije bilo prave prilike. Napustio sam klub na polusezoni, u želji da igram. Ne shvatam zašto sam pozvan da dođem i 'pomognem' i da zajedno napredujemo, pobeđujemo, da bih potom dobijao priliku na kašičicu, iz delova, po par minuta, bez kontinuiteta. Bio sam katkad celu utakmicu na klupi, da bi se u finišu panično tražilo da nezagrejan pravim preokret. Svoje profesionalne obaveze sam savesno ispunjavao, zalagao se na treninzima, ćutao, iako često nisam bio ni među deset igrača koji su igrali na dva koša, a tako je bilo od samog dolaska. Partizane, nikada ti nisam okrenuo leđa. Uvek sam tu za tebe, da pomognem koliko mogu. 'Grobari', vidimo se na tribini! Moglo je biti sve drugačije!", stoji u Anđušićevom pismu.
Pogledaj vesti o: Partizan
Nastavak na Nezavisne Novine...





