Veliki požar u hotelu u Dubaiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Dec.2015, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veliki požar u hotelu u Dubaiju

Veliki požar zahvatio je večeras luksuzni hotel u centru Dubaija, u blizini centralnog mesta proslave Nove godine, gde se okupilo više stotina hiljada ljudi.

Zvaničnici Dubaija saopštili su da za sada nema informacija da ima žrtava ili povređenih u požaru, kao i da pod kontrolom vatrogasaca oko 75 odsto vatrene stihije, koja je zahvatila hotel "Adres" nedaleko od najvišeg nebodera na svetu Burdž Kalife, javila je televizija Al Arabija.

Ta televizija sa sedištem >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << u Dubaiju prenela je da je požar izbio na 20. spratu hotela "Adres dauntaun", visokom oko 300 metra, i da je kasnije nastavio da se širi, pa su scene koje su mogle da se vide ličile na one iz filma "Pakleni toranj".

Svi ljudi iz zgrade su evakuisani, a vatrena stihija je nastavila da se širi u zgradi sa 63 sprata, dok su plameni jezici bili su dugačka između 50 i 80 metara, navodi Al Arabija.

Nad zgradom se nadvio i veliki oblak dima.

Dubai je planira da Novu godinu dočeka uz tri odvojena vatrometa, a cela predstava trebalo je da počne u Burdž Kalifi, na kojoj je specijalno za novu godinu upaljeno 400.000 LED lampi.

Za novogodišnju noć je planirano da u Dubaiju bude iskorišćeno oko 1,6 tona vatrometa.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.