Zvezda pobedila Partizan i osvojila Kup Srbije

Izvor: Beta, 26.Maj.2022, 20:05

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras na svom terenu u finalu pobedili Partizan sa 2:1.Golove za crveno-bele postigao je Aleksandar Katai u 26. i 73. minutu. Jedini gol za Partizan postigao je Slobodan Urošević u 62. minutu.Prvi udarac na meču uputio je gostujući tim u šestom minutu. Urošević je došao do lopte na sredini terena, a potom je asistirao ka Lazaru Markoviću, koji iz kaznenog prostora šutira preko gola.Marković je na isteku 21. minuta ušao u šesnaesterac i iskosa je pogodio spoljni deo mreže.Crveno-beli su pet minuta kasnije došli do vodjstva, nakon prve prave prilike na meču. Precizan udarac sa ivice šesnaesterca je uputio Katai.U 36. minutu Partizan je imao najozbiljniju šansu u prvom delu. Iz peterca je šutirao Aleksandar Miljković, a odbranu je upisao golman Zvezde Milan Borjan.Dva minuta kasnije priliku za drugi gol imao je Katai nakon kornera. Njegov udarac glavom odbranio je čuvar mreže crno-belih Nemanja Stevanović.Rezultat se nije promenio ni u 41. minutu, kada je u kaznenom prostoru domaćeg tima po zemlji šutirao Kvinsi Menig.Nastavak igre nije doneo mnogo uzbudjenja, sve do 62. minuta kada su do izjednačenja došli crno-beli. Loptu je u šesnaesterac Zvezde poslao Aleksandar Lutovac, a u strelce se ...
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan