Ziješ vladao Vemblijem – Čelsi u finalu FA kupa VIDEO

Izvor: B92, 17.Apr.2021, 20:35

Ziješ vladao "Vemblijem" – Čelsi u finalu FA kupa VIDEO

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa pobedom nad, najverovatnije, novim šampionom Engleske Mančester sitijem – 1:0 (0:0).

Najzaslužniji za ovaj veliki trijumf "plavaca" je Marokanac Hakim Ziješ koji je dva puta tresao mrežu rezervnog golmana Zakarija Stefena, ali je samo jedan priznat.

Prvi put je to učinio u šestom minutu, ali je Timo Verner prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji.

Malo je nedostajalo, ali opravdano je poništen taj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gol.

U nastavku prvog dela smo gledali gotovo egal fudbal, a iako je u drugom Mančester siti dominirao, Čelsi je stigao do gola.

Ziješ je ispratio akciju Mejsona Maunta i Tima Vernera i ispred Bendžamena Mendija smestio loptu u mrežu.

Nastavio je Marokanac da preti i dalje Sitijevom golu, a na drugoj strani dve najbolje prilike propustio je Rahim Sterling.

Posebno je bligu gola bio u 84. minutu i za tom šansom će "građani" sigurno žaliti".

Drugog finalistu daće susret koji se igra u nedelju od 19:30h između Lestera i Sautemptona.