Izvor: SrbijaDanas.com, 17.Apr.2021, 21:28

FA KUP: Marokanac ODLUČIO meč na Vembliju

Sutra će biti poznat i drugi finalista.
Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa, pošto su sa 1:0 pobedili Mančester siti. Strelac jedinog gola na Vembliju je bio Marokanac Hakim Zijeh u 55. minutu.
On je bio najveća pretnja odbrani Mančester Sitija tokom celog meča. U prvom delu ju je, takođe, matirao, ali je pogodak poništen zbog ofsajda, u drugom samo dva minuta posle vođstva umalo da opet savlada golmana Zakarija Stefena.
Čelsi je 15. put u svojoj istoriji, a četvrti put u poslednjih pet godina, uspeo da dođe do završne predstave u FA kupu. Prošle sezone je u finalu poražen od gradskog rivala Arsenala, a sada će mu protivnik biti bolji iz okršaja Lestera i Sautemptona....