SUMA SE IGRAO NA „ČAIRU“: Partizan slavio u Nišu

Izvor: Večernje novosti, 28.Sep.2019, 18:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Derbi kola pripao crno-belima. Gvinejac pogodio i dva puta asistirao, utešni gol za domaćine postigao Haskić sa bele tačke DERBI desetog kola Superlige je to na “Čairu” bio samo na papiru i do izlaska ekipa na teren. Sve fudbalsko što se dešavalo tokom 90 minuta duela Radničkog i Partizana bilo je obojeno crno-belim tonovima, a konačan rezultat najbolje oslikava silu koju su demonstrirali Miloševićevi puleni - 1:4 (1:2).Od prvog minuta je bilo primetno >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << da je Partizan tim koji je spreman mnogo više da “zagrize” kako bi došao do tri važna boda. Brz protok lopte i jednostavno kombinovanje je moglo da stigne na naplatu već u 5.minutu. Tada je Suma uputio sjajnu dubinsku loptu ka Sadiku, a visoki Nigerijac promašio gotovo nemoguće kada se našao oči u oči sa Petrovićem na desetak metara iskosa od gola. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Radnički Niš-Partizan 1:4 Domaćin je prvu šansu dočekao samo nekoliko minuta posle Sadikove, kada je dobru polukontru Nišlija mogao da kruniše Filip Knežević, ali je Stojković sjajno intervenisao i skrenuo loptu u korner. A posle dva vezana kornera za Radnički stigao je i penal pošto je Čumićev pokušaj povratne lopte u peterac sprečio Zdjelar igranjem rukom. Haskiću je preostao lakši deo posla da sa 11 metara obraduje domaću publiku - 1:0.Za mnoge ekipe bi rezultatski minus posle četvrt časa fudbala u duelu sa tvrdim i tradicionalno neugodnim rivalom predstavljalo nepremostivu prepreku, ne i za ovaj Miloševićev Partizan. Karakter, volja, želja, umeće i hladnokrvnost u svim fazama igre iscrtali su crno-belima put ka ekspresnom izjednačenju, a dok su se Nišlije oporavljale od šoka stigao je i gol gostiju za potpuni preokret. Oličenje upornog, borbenog i za Radnički danasverovatno dosadnog protivnika, visoki Umar Sadik je grešio i grešio, ali nije bežao od odgovornosti i želje da se ispravi. PROČITAJTE JOŠ: Momčilović još četiri godine u Partizanu Popravni je najpre stigao u 23.minutu, kada je prevario Bondarenka i iznudio penal koji je u izjednačenje rutinski pretvorio Bibras Natho. Sedam minuta kasnije visoki Nigerijac je treći zicer na utakmici “spakovao” iza Petrovićevih ledja, a velike zasluge za gol idu i Sejdubi Sumi koji je prebacio kompletnu odbranu Nišlija i spojio Sadika sa golom.Već tada je moglo “izmedju redova” da se pročita da se Partizan nalazi na pragu prve pobede u Nišu još od one u maju 2017. koja mu je praktično tada obezbedila titulu. Radnički nijednog trenutka nije delovao kao tim koji ima snagu,moć, čak ni adekvatnu želju da utakmicu vrati u ritam koji bi njemu odgovarao. Partizan je to koristio na najbolji mogući način, trošeći vreme racionalno i ubadajuci kao osa kad god se za to ukazivala prilika. Sejduba Suma je odličnu partiju krunisao tako što se “počastio” golom u akciji kojoj se on pitao za sve od momenta kada je primio loptu na 30 metara,pa sve do šuta u desni donji ugao Petrovićevog gola posle nekoliko driblinga. Tačku na dominantnu partiju Partizana stavio je Sadik golom u 77.minutu, a Suma je u svoj bogati ovosezonski “si-vi” dopisao još jednu asistenciju.PROČITAJTE JOŠ: TURKOGLU I ONAN U HUMSKOJ: Legende turske košarke u poseti Partizanu BROJKA449 minuta Stojković nije vadio loptu iz mreže u Superligi posle šuteva protivnika iz igreSTRELCI: Haskić u 11. iz penala za Radnički, Natho u 23.iz penala, Sadik u 30, 77, Suma u 55.minutu za Partizan. Stadion: “Čair”. Gledalaca: 5000. Sudija: Zoran Široki (Smederevo) 7. RADNIČKI: Petrović 6 - Todorovski 6, Bondarenko 5 (od 46. Stevanović 5,5), Đorđević 5,5, Ostojić 5,5 - Sulaka 5, Meleg 5(od 60. Mihajlović -), F.Knežević 5,5, Čumić 5,5, Pantelić 5 (od 88.Miloradović -) - Haskić 6. PARTIZAN: Stojković 7 - Miletić 7, Ostojić 7, S.Pavlović 7,5, Urošević 7 - Zdjelar 7,5, Natho 7 (od 60. Šćekić 7), Tošić 7 (od 74. Marković -), Suma 8,5 (od 79. L.Pavlović -), Asano 7- Sadik 7,5.Igrač utakmice: Sejduba Suma (Partizan)
Pogledaj vesti o: Partizan,   Fudbal

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.