Haland pogodio u 95. za pobedu Dortmunda! VIDEO

Izvor: B92, 13.Jun.2020, 17:27

U terminu od 15:30, odigrano je pet mečeva 31. kola nemačke Bundeslige.

Najlakši posao imao je Verder, koji je sada zakuvao situaciju u borbi za opstanak.

Ekipa iz Verdera slavila je na gostovanju „fenjerašu“ Paderbornu, koji se još zvanično nije oprostio od Bundeslige, ali će u sledećem kolu i matematički ispasti – 1:5 (0:3).

Sve je Verder rešio u prvom poluvremenu sa tri gola.

Prvo je Milot Rašica promašio penal u 18. minutu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ali je dva minuta kasnije pogodio Dejvi Klasen u 20. minutu za vođstvo Verdera.

Prednost je duplirao Osako u 34. minutu, a pet minuta kasnije je Klasen još jednom pogodio i to na asistenciju srpskog reprezentativca Miloša Veljkovića.

Četvrti gol delo je Egeštajna u 60. minutu.

Počasni pogodak postigao je Sabiri u 66. minutu.

U Volfsburgu smo gledali „ludu“ utakmicu, a pogotovo je zanimljivo bilo u prvom poluvremenu.

Dvostruki strelac na utakmici bio je Veghorst, koji je prvo pogodio u 14, a zatim i u 27. minutu.

Međutim, dva puta je strelac bio i Ginček, ali mu je oba puta poništen gol posle upotrebe VAR tehnologije.

U 23. minutu igrao je rukom, dok je u 29. minutu bio u ofsajdu.

I umesto da bude 4:0, Frajburg u 43. minutu dolazi do gola kojim smanjuje prednost.

Ni to nije bilo sve, pošto su odmah na startu drugog poluvremena došli do izjednačenja preko Salaja.

Na kraju – 2:2 (2:1).

Dortmund se mučio sa Fortunom u Diseldorfu i došao je do pobede u 95. minutu – 0:1 (0:0).

U prvom poluvremenu je Ašraf Hakimi propustio kolosalnu šansu, pošto je šutirao direktno u golmana u situaciji 1 na 1 i to je bilo to u prvom delu igre.

Dortmund je u drugom poluvremenu do prednosti stigao u 65. minutu, kada je Rafael Gerero pogodio mrežu posle asistencije Halanda, ali je taj gol poništen.

Lopta je pogodila u rame Gerera, a sudija je posle pregleda snimka odlučio da je to igranje rukom i poništio čist gol.

Fortuna je u drugom poluvremenu pogodila dve stative.

Do pobede je Dortmund došao u poslednjim trenucima utakmice.

Centrirao je Akanđi u 95. minutu i Haland je glavom pogodio mrežu.

Zanimljivo je bilo i u Berlinu, gde je Herta dočekala Ajntraht iz Frankfurta.

Slavili su gosti – 1:4 (1:0).

Domaćin je poveo preko Pjonteka u 24. minutu, ali je Bojata zaradio direktan crveni karton i ostavio svoje saigrače na cedilu.

Tada je sudija mogao da pokaže i na belu tačku, ali je poništio svoju odluku posle upotrebe VAR tehnologije.

Zaigrao je Ajntraht sjajno u drugom poluvremenu i za 17 minuta postigli su tri gola.

Pogađali su Dost u 51, Silva u 62. i Ndika u 68. minutu.

Andre Silva postigao je još jedan gol u 87. minutu.

Union Berlin iznenadio je Keln i savladao „Jarčeve“ – 1:2 (0:1).