Izvor: MozzartSport.com, 12.Jun.2020, 23:04

Dani GOLmo! Hofenhajm ovo nije zaslužio (VIDEO)

Španac sam doneo pobedu RB Lajpcigu na otvaranju 31. kola Bundeslige – 2:0

Dugo nije bilo konkretnog doprinosa Danija Olma igrama i rezultatima RB Lajpciga, međutim, Nemci su znali kakvog su igrača doveli iz Dinama, a Španac polako, ali sigurno počinje da pokazuje šta sve zna. Najpre je pre desetak dana dao gol Kelnu, a na otvaranju 31. kola Bundeslige još dva Hofenhajmu, za siguran trijumf tima iz Istočne Nemačke – 2:0.

Očigledno inspirisan da pokaže >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << da je vredan 19.000.000 evra, Olmo je u Zinhajmu plesao sam. Ili, skoro sam. Bilo mu je potrebno samo tri minuta da demontira potencijalnu nagaznu minu za četvrtfinalistu Lige šampiona i spreči iznenađenje, iako je prema šansama i igri domaćin zaslužio više.

Ovako, sve naslove pogbraće Dani Olmo. Kolege iz Hrvatske – gde se u potpunosti afirmisao – prozvale su ga GOLmo, aludirajući na dve lopte iza leđa Olivera Baumana. Dok dlanom o dlan, priča je gotova.

Minut deveti: munjetiva polukontra Lajpciga, Francuz Mukiele uočio je Olma na ivici kaznenog prostora, bivši prvotimac zagrebačkog Dinama se vešto oslobodio Florijana Griliča i zakucao fudbal u mrežu.

Minut 11: još jedan atak po desnoj strani, dugo je trajao napad Lajpciga, Marsel Zabicer je uočio kretnju Olma, glavom vratio loptu saigraču, a Dani ni ovaj put nije pogrešio.

Kraj na početku! Samo što je početak mogao da bude totalno drugačiji, da se sudija Tobijas Velc nije predomislio i posle gledanja VAR-a poništio penal sviran u korist Hofa posle starta golmana Gulačija u šestom minutu. Da je tad domaćin dobio priliku da povede ko zna kako bi se Lajpcig proveo.

Generalno, domaćin uopšte nije igrao loše kao što rezultat pokazuje, u prvom delu su Munas Dabur, Denis Gajger i Kristof Baumgartner propustili sjajne prilike da uhvate priključak, mada se mora priznati da je najbolju na meču imao Timo Verner. Prvi strelac Lajpciga propisno se obrukao u završnici prvog poluvremena, kad je izbio sam pred Baumana i promašio okvir gola.

Ne mari, Lajpcig ostaje treći, primakao se Borusiji na bod, te ako već ne može da bude prvak, možda može da ugrozi tim iz Dortmunda i postane vicešampion.