Srbija se ne protivi da Ganić bude izručen BIH

Izvor: S media, 14.Mar.2010, 19:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija se ne protivi da Ganić bude izručen BIH

Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je danas da se Srbija ne protivi da član ratnog predsedništva Bosne i Hercegovine Ejub Ganić, koga pravosudni organi Srbije terete za ratni zločin nad pripadnicima JNA u Sarajevu 1992. bude izručen sudskim organima BIH.

"Za Srbiju uopšte nije centralno pitanje da Ganić bude izručen Srbiji. Za Srbiju je glavno pitanje da se dogodi sudski proceš", je predsednik Srbije u Beogradu, na svečanosti povodom obeležavanja 20 godina postojanja >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Srpskog pokreta obnove.

Tadić je rekao da "Srbija nema ništa protiv da Ganić bude izručen sudskim organima svoje matične države - Bosne i Hercegovine".

On je naglasio da sve države u regionu moraju da okončaju saradnju sa Haškim tribunalom ukazujući da "istovremeno sve ono što nije preuzeto od strane Haškog suda kao pravni proces i sve ono što se nalazi u našim sudovima u regionu mora da se okonča".

Ganića Srbija tereti za ratni zločin u u Sarajevu nad pripadnicima ondašnje Jugoslovenske narodne armije maja 1992. Ganić je 1. marta uhapšen u Londonu po zahtevu vlasti Srbije, iz ekstradicionog pritvora je pušten, uz kauciju, na privremenu slobodu, a njegovo izručenje od Velike Britanije traže i Srbija i BiH

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.