Izvor: Sportal.rs, 18.Sep.2014, 21:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
LE: Partizan hrabro protiv "pevaca" iz Londona, izostali golovi (FOTO)
Fudbaleri Partizana prikazali su se u veoma dobrom svetlu na startu Lige Evrope. Crno-beli su na startu takmičenja u grupi C odigrali bez golova protiv dosta jačeg protivnika, engleskog Totenhema - 0:0 na stadionu u Humskoj pred oko 23.000 navijača. Trebalo bi istaći da su učenici Marka Nikolića u većem delu meča bili opasniji rival od dosta skupljeg premijerligaša.
Beograđani su protiv zvučnog rivala odigrali jednu od najboljih utakmica na evropskoj sceni, svakako najboljoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << ove sezone, te je remi sa Totenhemom uspeh s obzirom na činjenicu jačine protivnika.
Crno-beli su igrali oslabljeni, bez povređenih Darka Brašanca i Andrije Živkovića, kao i suspendovanog Petra Škuletića, a u sastav se vratio Vladimir Volkov, ali je početkom drugog poluvremena morao napolje, pošto se žalio na povredu. Novi defanzivac Partizana Lazar Ćirković debitovao je u ovako važnoj utakmici, igrao u paru sa Vojislavom Stankovićem, dok je Slovenac Branko ilić dejstvovao na mestu zadnjeg veznog zajedno sa iskusnim Nikolom Drinčićem.
Partizanovi igrači su pokazali više htenja i želje da dođu do gola, pre svega u drugom poluvremenu i prava je šteta što barem neka od prilika nije pretvorena u pogodak, pre svega ona mladog Danila Pantića u smiraj prvog poluvremena.
Menadžer Totenhema Maurisio Poketino protiv crno-belih izveo je kombinovani tim, pošto su u Londonu ostali prvi napadač Emanuel Adebajor, levi bek Deni Rouz, vezisti Musa Dembele i Naser Čadli, kao i kapiten Junes Kabul. U drugom poluvremenu publika na stadionu u Humskoj bila je u prilici da vidi i zvučna imena poput Roberta Soldada i Erika Lamele, ali pomenuta dvojica nisu predstavljali posebnu pretnju za Lukača.
Gostima iz Londona pripao je početak utakmice. Umalo "pevci" nisu poveli već u drugom minutu, kada je posle dobre solo akcije Kejn pogodio prečku. Nakon 15-ak minuta, crno-beli su se oslobodili pritiska i do odlaska na predah bili potpuno ravnopravan rival premijerligašu.
Najbolje šanse imali su Danko Lazović i Danilo Pantić. Iskusni napadač crno-belih je u 26. minutu, nakon kiksa odbrane gostiju, dobio loptu na nekih četiri-pet metara malo levo sikosa, šutirao, ali je u poslednji čas Jan Vertongen intervenisao i izblokirao udarac Lazovića.
U smiraj prvog poluvremena kapiten Saša Ilić je sa centra sjajano uposlio mladog Danila pantića usamljenog na desnoj strani. On je vukao loptu ka golu, ali je možda i brzopleto doneo odluku za udarac, umesto da "zalomi" protivničkog igrača i loptu prebaci na levu nogu, pa je Loris sa lakoćom izašao na kraj sa tim pokušajem Beograđana.
Partizan je bio dosta agilniji i konkretniji u nastavku meča. Međutim, prilike Grbića, Lazovića i kapitena Saše Ilića glavom ostale su neiskorištene, čini se, zbog nedostatka koncentracije u ključnim momentima pomenutih akcija.
U drugom meču grupe C, Bešiktaš i Asteras odigrali su 1:1 u Istanbulu. Partizan u sledećem kolu, 2. oktobra igra u gostima Asterasu u grčki grad Tripoli.
Kako je tekao tok meča iz minuta u minut mogli ste da pratite OVDE.
Liga Evrope – grupna faza, 1. kolo PARTIZAN - TOTENHEM 0:0
Stadion: Partizana u Humskoj.
Sudija: Alon Jefet (Izrael)
Gledalaca: oko 23.000.
Strelci: /
Žuti kartoni: B. Ilić, Luka - Tauzend, Dejvis.
PARTIZAN: Lukač, Vulićević, Ćirković (od 68. Marković), Stanković, Volkov (od 53. N. Petrović) , B. Ilić, Drinčić, S. Ilić, Grbić (od 85. Luka), Pantić, Lazović. Trener: Marko Nikolić.
TOTENHEM: Loris, Dejvis, Facio, Vertongem, Noton, Paulinjo (od 60. Soldado), Bentaleb, Lenon, Stambuli (od 72. Kapue), Tauzend (od 59. Lamela), Kejn. Menadžer: Maurisio Poketino.
(Foto: MN Press)








