Izvor: Blic, 08.Apr.2012, 19:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaplenjeno oko 300 kilograma marihuane
SOMBOR - Policija je u Bezdanu pored Sombora otkrila labaratoriju za proizvodnju marihuane i zaplenila oko 300 kilograma te droge koja bi da je stigla na tržište vredela oko milion evra, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnih poslova.
U laboratoriji specijalno opremljenoj za proizvodnju marihuane - "skank” zaplenjeno je 726 zrelih biljaka i oko 2.300 saksija sa manjim biljkama kanabisa a dve osobe su uhapšene, navodi se u saopštenju.
Laboratorija u kojoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se u veštačkim uslovima proizvodila marihuana opremljena je najsavremenijom opremom neophodnom za uzgoj ove biljke.
Zbog sumnje da su izvršili krivično delo neovlasćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga lišeni su slobode i odredjena je mera zadržavanje do 48 sati Grigoriju B. (30) i Gordani B. (52), oboje iz Bezdana.
Osumnjičeni će uz krivičnu prijavu biti privedeni istražnom sudiji Višeg suda u Somboru, a policija traga za drugim saučesnicima.
Labaratorija je otkrivena u nastavku akcije "Morava” zajedničkim aktivnostima Policijske uprave u Somboru i Uprave kriminalističke policije i Službe za kriminalističko-obaveštajne poslove, navedeno je u saopštenju.
Povezane vesti: Na Jamajci zaplenjeno 453 kilograma marihuane Kosovska policija zaplenila više od 34 kilograma marihuane Na Batrovcima otkriveni droga i oružje Uhapšena dva mladića iz Priboja zbog marihuane Policija zaplenila marihuanu i oružje, uhapšene tri osobe




























