Pilot nevjerovatnim manevrom izbjegao tragediju

Izvor: Nezavisne Novine, 06.Nov.2014, 14:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pilot nevjerovatnim manevrom izbjegao tragediju

Šokantan snimak slijetanja “Easy Jet” Airbusa 319 na aerodrum u Amsterdamu se pojavio na Jutjubu.

Snažni naleti vjetra su pilotu prouzrokovali poteškoće dok je pokušavao da prizemlji putnički avion.

Na snimku se vidi trenutak u kojem je avion točkovima dodirnuo pistu, ali je u tom trenutku udar vjetra bio toliko jak da je pilot odlučio da odloži slijetanje kako bi izbjegao tragediju.

Na svu sreću drugi pokušaj slijetanja je bio uspješan, prenosi Blic.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << />
"Vjetar je otežavao slijetanje. I drugi pokušaj je bio komplikovan jer se uslovi nisu puno promijenili", napisao je jedan Jutjub korisnik.

Povodom ovog događaja Izidžet je pustio saopštenje u kojem su poručili da su njihovi piloti uvježbani za ovakve manevre “koji se uvježbavaju iz predostrožnosti i u skladu su sa procedurom”.

"Sigurnost naših putnika i posade su od najvećeg značaja", poručili su iz kompanije.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.