Ljudski vek će trajati i 1.000 godina

Izvor: Blic, 11.Jul.2011, 18:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ljudski vek će trajati i 1.000 godina

Osoba koja će doživeti 150 rođendan već je rođena, a za nekih 20 godina rodiće se i prva osoba čiji će životni vek biti 1.000 godina, tvrdi Obri De Grej, vodeći britanski naučnik.

Obri tvrdi da će ljudi u budućnosti ići na redovna "održavanja", u kojima će se koristiti terapije genima i matičnim ćelijama, te stimulatori imuniteta, a sve to kako bismo duže ostali živi i zdravi.

"Šanse su 50:50 da se, u narednih 25 godina, starenje dovode do odlučujućeg >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nivoa medicinske kontrole", izjavio je De Grej .

Koliko dugo i brzo će životni vek moći da se produži u budućnosti još predstavlja nepoznanicu, ali je trend jasan, smatra De Grej.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.