Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Avg.2017, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Upozorenje RHMZ, jaki pljuskovi i grad
Na području Šumadije, Velikog Pomoravlja, južnog Banata i u pojedinim delovima Beograda večeras se očekuje lokalna pojava jakih pljuskova sa grmljavinom, gradom i olujnim vetrom, upozorio je Republički hidrometeorološki zavod.
Do kraja dana biće nestabilno sa lokalnom pojavom vremenskih nepogoda sa gradom i olujnim vetrom. U većini mesta očekuje se oko 20 mm kiše za 3 sata, a na istoku i severoistoku Srbije obilne padavine (ponegde i preko 40 mm/ 12 h).
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Na području Beograda tokom noći očekuje se pojava obilnih pljuskova i grmljavina sa količinom padavina oko 20 mm/na tri sata.
Jako nevreme zahvatilo tokom popodneva Topolu
Jako nevreme zahvatilo je tokom popodneva Topolu, a najviše štete pričinjeno je u mestima Šarevac, Brezovac, Lipovac i Banja.
Nešto manje štete bilo je i u mestima Belošavac i Kopljara.
Na području Topole dejstvovala je protivgradna zaštita.
Nevreme u zapadnoj Srbiji, kod Gornjeg Milanovca lopatama razgrću led
Jako nevreme, praćeno velikom količinom grada, zahvatilo je danas po podne selo Gornji Branetići, kod Gornjeg Milanovca.
Grad je pričinio veliku štetu na voću, ali i ratarskim kulturama, rekao je za Glas zapadne Srbije, Sreten Žižović iz zaseoka Trnaci.
Grad je bio veličine graška, a u pojedinim mestima i malo krupniji.
Obilni pljuskovi zahvatili su nešto posle 16 sati Čačak i Lučane.
U Čačku su zbog velike količine kiše bile poplavljene ulice, jer kanalizacija nije mogla da primi toliku količinu vode.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










