Izvor: Beta, 08.Mar.2015, 17:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Troicki lako savladao Delića
KRALJEVO, 8. marta 2015. (Beta) - Teniska reprezentacija Srbija pobedila je Hrvatsku sa 5:0 u meču prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa, a poslednji poen Srbiji doneo je Viktor Troicki, koji je u nedelju savladao Mata Delića sa 2:0.
Troicki je trijumfovao sa 6:4, 6:3 posle 55 minuta igre.
Srpski teniser nije imao većih problema da dodje do trijumfa nad 158. igračema ATP listi. Troickom >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << je u oba seta bio dovoljan po brejk da dodje do trijumfa.
Srbija je u subotu obezbedila plasman u četvrtfinale Dejvis kupa, a u nedelju je četvrti poen doneo Filip Krajinović, koji je sa 2:0 savldao Franka Škugora.
Reprezentacija Srbije je tako prvi put u Svetskoj grupi Dejvis kupa ostvarila maksimalnu pobedu od 5:0 nad rivalom.
Prvog dana takmičenja Srbija je povela sa 2:0, pobedama Djokovića protiv Mate Delića (3:0) i Troickog protiv Borne Ćorića (3:2).
Srbija se četvrti put u poslednjih šest godina plasirala medju osam najboljih reprezentacija u Dejvis kupu.
Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela Argentine i Brazila.
Pogledaj vesti o: Viktor Troicki, Tenis



