Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2017, 17:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veliko interesovanje izdavača za Sajam knjiga
Velika je želja izdavača da se pojave na ovogodišnjem Sajmu knjiga u Beogradu, izjavio je danas predsednik Odbora Sajma knjiga Zoran Avramović najavljujući održavanje Sajma od 22. do 29. oktobra.
Avramović je ocenio da Sajam knjiga u Beogradu "ima magnetski značaj" za izdavače i to ne samo u Srbiji i regionu nego i drugde.
Mi smo se trudili da svaki izdavač dobije prostor i da pokaže >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << šta je uradio tokom godine, istakao je Avramović na konferenciji za novinare kojoj su prisustvovali ambasadori Nemačke, Austrije i Švajcarske, zemalja koje su počasni gosti Sajma knjiga.
Ditman je rekao da je veoma srećan što će nemačka literatura ove godine biti počasni gost Beogradskog sajma knjiga kao izuzetno popularne i odlično posećene manifestacije kulture.
Učini smo mnogo napora svi zajedno, Nemačka, Austrija, Švajcarska i Lihtenštajn, da opravdamo čast koja nam je ukazana kao počasnim gostima Beogradskog sajma knjiga, podvukao je Ditman.
Kao posebno značajnu autorku sa nemačkog govornog područja, Ditman je najavio dobitnicu Nobelove nagrade za književnost 2009. Hertu Miler.
Ona će učestvovati na ovogodišnjem Sajmu knjiga, rekao je Ditman i napomenuo da je Herta Miler poreklom iz rumunskog Banata.
Austriju će, kako je najavio ambasador Johanes Ajgner, predstaviti šest autora, a među njima je i Karl Markus Gaus, poreklom iz Vojvodine.
Ajgner je podvukao da je Markus Gaus zaslužan za upoznavanje publike sa nemačkog govornog područja sa delima ovdašnjih pisaca, Ive Andrića, Miroslav Krleža i Danila Kiša.
Karl Markus Gaus je pomogao da ti pisci postanu poznati na nemačkom govornom području i da dobiju pažnju koju zaslužuju, istakao je Ajgner.
Publici Beogradskog sajma knjiga će se predstaviti i austrijska književnica srpskog porekla Barbi Marković.
Ambasador Švajcarske Filip Ge je ocenio da je zajednički nastup zemalja sa nemačkog govornog područja primer dobre saradnje tih zemalja, uključujući oblast književnosti.
On je istakao da će Švajcarska na Sajmu knjiga predstaviti mlade i talentovane pisce, pomenuvši Melindu Nađe Abonji, rođenu u Bečeju.
Urednik programa Sajma knjiga Dragan Hamović očekuje da program Sajma bude privlačan i zanimljiv čitaocima i posetiocima.
Na Sajmu knjiga u Beogradu od 22. do 29. oktobra očekuje se više od 450 domaćih i stranih izdavača.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...















