Stop od Baskonije: Zvezda prekinula evroligaški trijumfalni niz

Izvor: Večernje novosti, 12.Dec.2019, 22:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Način na koji su crveno-beli izgubili osmi meč u Evroligi predstavlja korak unazad u konsolidaciji igre i rezultata od dolaska trenera Šakote - 72:64 POBEDNIČKI niz Crvene zvezde dug tri utakmice prekinut je porazom od Baskonije u „Štark areni“ (64:72). Način na koji je izgubila osmi meč u Evroligi predstavlja korak unazad u konsolidaciji igre i rezultata od dolaska trenera Šakote. Trener >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << tima iz Vitorije Perasović uspeo je da sprovede univerzalni plan kada igrate na vrućem gostujućem terenu. Bar u većem delu prvog poluvremena razbio je u komade ritam utakmice, ofanzivnim timskim skokom držao Šakotinu ekipu podalje od namere da iz odbrane grade napade. Baskijska strategija funkcionisala je do sredine druge četvrtine kada je „alej up“ akcijom zakucana najveća prednost (22:32). Od tog trenutka pa do odlaska na odmor, Zvezda se izmigoljila iz opstrukcije igre, uspostavila kontrolu nad reketom i nogama Lorenca Brauna potrčala ka potpunom povratku u meč. Samo poen zaostatka, uprkos lošim procentima šuta, bio je obećavajući signal pred nastavak meča. Međutim, agresivnost su ostavili u svlačionici i posle samo dva minuta treće deonice ponovo bili suočeni sa rezultatskom poterom. Išlo je znatno teže nego u završnici poluvremena, jer su Henri i Vildoza kao osice napadali Brauna kao jedinog plejmejkera u Zvezdinom timu. Bila je preko potrebna veća pomoć Berona, Dženkinsa i Davidovca, s obzirom na to da visoki igrači nisu imali nijednu prednost u duelima sa ogromnom i pokretljivom centarskom linijom Baskonije. Nije je bilo ni u tragovima dok je bivši NBA igrač Stauskas punio koš Zvezde i izazvao izlive frustriranih navijača. Sa tribina su doletali predmeti, padali i po klupi Baskonije, što će velikom finansijskom kaznom sipati još soli na otvorenu ranu iz meča sa Baskonijom. POVREDA LORENCA BRAUNAPRVI plejmejker Crvene zvezde Lorenco Braun napustio je teren na desnoj nozi zbog povrede levog skočnog zgloba, četiri minuta pre kraja meča sa Baskonijom. Ostaje da se vidi da li će biti u mogućnosti da igra na nedeljnom jadranskom gostovanju u Zadru. C. ZVEZDA 64BASKONIJA 72(14:20, 17:12, 12:24, 21:16) DVORANA „Štark arena“. Gledalaca: 10.367. Sudije: Roča, Laurinavičijus, Balak. C. ZVEZDA: Kuzmić 8 (7 sk), D. Braun 5, L. Braun 20 (5 as, 4 sk), Davidovac 6, Lazić, Faje 1, Beron 9, Dobrić 5, Gist 2, Dženkins 4, Simanić 4, Odžo. BASKONIJA: Vildoza 5, Gonzales, Henri 5, Džening, Diop 9, Garsija, Fal 7, Stauskas 22, Šengelija 19, Šilds 3, Polonara, Erik 2.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.