Selaković: Moguće je doći do rešenja za štrajk advokata

Izvor: Press, 30.Dec.2014, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Selaković: Moguće je doći do rešenja za štrajk advokata

Ministar pravde Srbije Nikola Selaković izjavio je danas da je moguće doći do rešenja za zahteve advokata koji su u štrajku.
Selaković je u Jutarnjem programu TV Pink ponovio da ne veruje da će se do rešenja doći do Nove godine, što ne znači da njega njega neće biti posle >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Nove godine.

"Dogovorili smo se oko mnogih stvari", rekao je Selaković i ocenio da je potrebno razgovarati.

Ministar pravde je istakao da je do sada obavljeno sedam razgovora koji su bili dobri i da su "iskristalisale neke pozicije", a da su ostala neka sporna pitanja.

Selaković je ukazao da je javno beležnički sistem potreban da bi se na mnogo viši nivo podigla pravna sigurnost građana i da je uvođenje javnog beležništva reformski korak u Srbiji.

Ministar pravde je ocenio da nije ozbiljno reći da bi advokati mogli da se štrajkuju još godinu dana zato što najveći broj advokata želi da radi.

Država ima mehanizme da obezbedi nesmetano funkcionisanje pravosudnog sistema, a uverena je da je moguće da se to obezbedi kroz razgovor, istakao je Selaković.

Ovaj štrajk ne koristi ni državi, ni građanima, ni ljudima koji su u pritvoru, a najoštećenija je srpska advokatura, ocenio je Selaković i dodao da je ovakav vid protesta apsolutno neopravdan.

Na pitanje novinara kada će se ponovo razgovarati, Selaković je odgovorio "to ne zavisi od nas, što se nas tiče, možemo i danas".

Selaković je dodao da "za nas razgovori nisu prekinuti" i da će biti upućen poziv da se ponovo razgovara, a da je do rešenja moguće doći i samo "nekoliko minuta".

Ministar pravde je podsetio da su advokati, koji su 17. septembra obustavili rad na teritoriji cele Srbije, protestovali zbog modela javnog beležničkog sistema i da ta obustava traje i danas.
Pogledaj vesti o: Štrajk

Nastavak na Press...



Povezane vesti

Za kraj štrajka advokata potrebno nekoliko minuta

Izvor: Mondo, 30.Dec.2014

Dogovorili smo se oko mnogih stvari, do rešenja je moguće doći za nekoliko minuta, a nastavak razgovora sa advokatima ne zavisi od nas, rekao ministar pravde Nikola Selaković...Foto: Tanjug, Jaroslav Pap..Selaković je ponovio da ne veruje da će se do rešenja doći do Nove godine, što ne znači...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.