Izvor: RTS, 26.Okt.2014, 12:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sanader prebačen u bolnicu
Zbog problema sa srcem, bivši premijer Hrvatske Ivo Sanader iz zatvora hitno prebačen u bolnicu, javili su hrvatski mediji.
Sanader se trenutno se nalazi u KBC Rebro gde ga čuva pravosudna policija.
Njegov advokat Jadranka Sloković potvrdila je da je Sanaderu pozlilo u subotu i da je na preporuku zatvorskog lekara prebačen u bolnicu gde su mu izveli elektrokonverziju, prenela je Nova TV.
Bivši premijer i predsednik Hrvatske demokratske zajednice >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << već neko vreme se ne oseća dobro. Zbog problema sa srcem nije došao na poslednje ročište na Županijskom sudu u Zagrebu gde mu se sudi zbog malverzacija u vezi jedne poslovne zgrade u Zagrebu, u slučaju poznatijem kao "Planinska", prenosi Beta.
Bivši premijer pravosnažno je osuđen na osam i po godina zatvora za ratno profiterstvo u slučaju "Hypo banka" i primanje 10 miliona evra mita od predsednika uprave MOL-a ZZolta Hernadija u slučaju "Ina-MOL".
Prvostepeno je na devet godina zatvora osuđen i u slučaju "Fimi-medija", zajedno sa HDZ i još devet fizičkih i pravnih osoba.
U tom najvećem korupcionaškom slučaju svi su osuđeni za izvlačenje oko 10 miliona evra iz državnih preduzeća i institucija, preko privatne marketinške agencije Fimi-medija.
U još nekoliko slučajeva Sanader se tereti za korupciju.





