Rusija pozvala SAD na tenkovski bijatlon

Izvor: Vesti-online.com, 13.Avg.2013, 20:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusija pozvala SAD na tenkovski bijatlon

Rusija je pozvala Sjedinjene Američke Države da im se pridruže u tenkovskom bijatlonu kako bi obe nacije naučile da se lepo slažu – uz malu pomoć teške artilljerije.

Foto: Arhiva  

Ova ponuda Americi je predstavljena tokom sastanka državnog sekretara Džona Kerija sa ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovim.

 

Ovaj sastanak za cilj je imao smanjenje tenzije između dve zemlje tako da predlog o prijateljskom takmičenju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pod vatrom, nije bio neumesan.

 

Ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu je, sudeći po agenciji RIA Novosti, ponovio poziv nekoliko dana kasnije:

 

"Pozvali smo naše kolege iz Amerike da učestvuju u ovoj vežbi i naš poziv je prihvaćen".

 

A ukoliko se pitate šta se dešava tokom tenkovskog bijatlona, pomislite na regularan i onda zaboravite na to:

 

"Tokom tenkovskog bijatlona svaki tenk treba da pređe razdaljinu od 20 kilometara pri punoj brzini dok puca iz svog oružja na mete koje su postavljene na različitim razdaljinama i pozicijama“.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.