RAFALIMA NA SRBE KOJI SU IŠLI NA ZADUŠNICE

Izvor: Kurir, 07.Nov.2010, 08:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RAFALIMA NA SRBE KOJI SU IŠLI NA ZADUŠNICE

BEOGRAD - Rafalima na Srbe! Na Srbe koji su juče krenuli na zadušnice uz pratnju austrijskog Kfora i KPS na groblje u Mušutištu u opštini Suva Reka na Kosovu i Metohiji pucano je iz automatskog oružja. Povređenih nije bilo, a u sedištu KPS nisu hteli da daju više informacija, osim potvrde da je do pucnjave došlo.

- Specijalne snage KPS su odmah obišle sumnjive lokacije, ali nisu pronašle ništa. Istraga je u toku, posle čega ćemo imati više informacija - rečeno je u KPS.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Predstavnik raseljenih Srba Dragoljub Milošević kaže da je bilo neprijatno, ali da se niko nije uplašio.

- Ovo se ranije nije događalo i ovo je jedan vid zastrašivanja. Ali, bez obzira na sve, raseljeni sa ovih prostora i dalje žele da se vrate i očekuju da će na proleće početi obnova njihovih kuća - rekao je on.

Deo raseljenih je zapalio sveće na ruševinama minirane crkve Uspenja presvete Bogorodice u ovom selu zbog nemogućnosti da priđu grobovima, koji su zarasli u korov. Raseljeni su u pratnji kosovske policije i Kfora obišli i groblja u selu Sopina i selu Rečanu. Srbi koji su napustili Kosovo tri puta godišnje na zadušnice posećuju srpska groblja.  

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.