Primoravao siromaha da prevozi migrante

Izvor: B92, 26.Maj.2015, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Primoravao siromaha da prevozi migrante

Novosadska policija saopštila je da je podnela krivičnu prijavu protiv stanovnika tog grada (33), zbog sumnje da je počinio krivično delo trgovine ljudima.

Kako je saopšteno, osumnjičeni je silom, pretnjom i zloupotrebom teških prilika, vrbovao za vršenje krivičnih dela jednog meštanina Bačkog Petrovog Sela koga je pokušao da natera da protivzakonito preveze grupu ilegalnih migranata, preko Mađarske u Evropsku uniju.

U saopštenju policije se navodi da je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osumnjičeni pretio i majci čoveka kojeg je vrbovao, kako bi ga naterao da radi za njega, zbog čega je bečejska policija podnela protiv osumnjičenog i krivičnu prijavu za ugrožavanje sigurnosti.

Dodaje se da je o događaju obavešten i Centar za zaštitu žrtava trgovine ljudima, kako bi ta ustanova preduzela mere iz svoje nadležnosti.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.