Pokušaj šverca zaštićenih biljaka

Izvor: B92, 05.Avg.2013, 16:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokušaj šverca zaštićenih biljaka

Beograd -- Pokušaj državljanke Srbije da u zemlju prokrijumčari oko 500 biljaka raznih zaštićenih vrsta sprečili su carinici na prelazu Đala na granici s Mađarskom.

Ta državljanka Srbije je 24. jula pokušala da prošvercuje pretežno takozvane sukulentne biljke, koje zadržavaju vodu u listovima, stabljikama ili korenu - kaktuse, iz porodica Haworthia, Aeonium, Crassula, Huernia.

Iako je na pitanje carinika šta ima da prijavi za carinjenje odgovorila da osim cveća >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za baštu nema ništa, kada su carinici započeli pregled prtljaga, promenila je iskaz rekavši da je u putnim torbama odeća.

U putnim torbama su, ispod odeće, nađene 474 male saksije umotane u novine.

Pošto su carinici posumnjali da su to biljne vrste zaštićene Konvencijom CITES, biljke su odnete na veštačenje, koje je potvrdilo sumnje carinika.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Carinici sprečili šverc više od 400 zaštićenih biljaka

Izvor: NoviMagazin.rs, 05.Avg.2013

Carinici su na graničnom prelazu Ðala sprečili pokušaj srpske državljanke da u Srbiju prokrijumčari više od 400 biljaka za koje je utvrđeno da se radi o zaštićenim vrstama, saopšteno je danas iz Uprave carina.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Spriječen pokušaj unošenja rijetkih biljaka u Srbiju

Izvor: Nezavisne Novine, 05.Avg.2013

BEOGRAD - Carinici su na prelazu Đala, na granici Srbije i Mađarske, spriječili pokušaj državljanke Srbije da u zemlju prokrijumčari oko 500 biljaka za koje je utvrđeno da je riječ o zaštićenim vrstama.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.