Partizan ubedljiv protiv Mladosti, Proleteru bod u Surdulici

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Maj.2020, 09:12

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana sa 4:1 (2:1), u utakmici 27. kola Superlige Srbije. Radnik i Proleter remizirali su u Surdulici 1:1, a fudbaleri Napretka i Radničkog takođe odigrali nerešeno 1:1.

Strelci za crno-bele bili su Lazar Marković u 12, Takuma Asano u 19, Umar Sadik iz penala u 62. i Filip Stevanović u 70. minutu, dok je jedini gol za Lučance postigao Obijora Odita u 23. minutu.

Meč u Humskoj kasnio je 10 minuta zbog transparenta na >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << južnoj tribini, a navijači crno-belih okupili su se ispred stadiona i napravili bakljadu na poluvremenu.

Ranije danas Radnik i Proleter odigrali su u Surdulici 1:1.

Fudbaleri Napretka i Radničkog remizirali su 1:1 (0:0) u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 27. kola Superlige.

Domaćin je poveo sjajnim golom "makazicama" Nenada Gavrića u 65. minutu, ali je Kinez Runze Hao doneo bod Nišlijama u poslednjim sekundima meča.

U petak su odigrana tri meča 27. kola Linglong Superlige.

Crvena zvezda je u petak na Banjici savladala Rad sa 5:0 i osvojila 31. titulu. Svi susreti kola igraju se bez prisustva publike. Već od narednih utakmica gledaoci će u određenom broju moći da budu na tribinama.

Vojvodina je u petak odigrala nerešeno - 1:1, protiv Čukaričkog.

Ove sezone nijedan klub neće napustiti elitno takmičenje, a liga se proširuje za četiri kluba. Veća liga biće samo sledeće sezone.