POLOŽIO: Drulović debitovao pobedom nad Ircima (VIDEO)

Izvor: Kurir, 05.Mar.2014, 21:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golove su postigli Long u osmom, Mekarti autogol u 48 i Filip Đorđević u 68. minutu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u prijateljskom meču u Dablinu selekciju Republike Irske sa 2:1.

Golove su postigli Long u osmom, Mekarti autogol u 48. i Filip Đorđević u 68. minutu.

Reprezentacija Srbije koju je kao vršilac dužnosti selektora sa klupe predvodio Ljubinko Drulović, loše je počela >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << meč, jer je Long u drugom minutu zatresao mrežu Stojkovića, ali je bio u ofsajtu pa je pogodak poništen.

Šest minuta kasnije Irac je iskoristio nesporazum Ivanovića i Stojkovića, presekao davanje fudbalera Čelsija ka golmanu i ovaj put regularno postigao gol. Irci su bili bolji u prvom poluvremenu, al Srbija je imala tri prilike, ali su neprecizni bili Marković, Ivanović i Tadić.

U drugom poluvremenu na terenu je bila sasvim druga slika. Srbija je napadala, a kao plod takve igre u trećem minutu nastavka stiglo je izjednačenje. Odličnu akciju Kolarova i Tadića, završio je Mekarti koji nije dozvolio dozvolio da mrežu zatrese Đorđević.

Kod trećg kola na meču, pobnedničkog za četu selektora Drulovića akciju jed završio  Tošić, koji je imao sreće što je loše zahvatio loptu, koju je put do mreže našao Đorđević.

Tekstualni prenos

90 +2 . Udarac Kolarova brani Ford

89. minut - Treća izmena u selekciji Srbije. Nemanja Gudelj je u igri umesto Rukavine

81. minut - Adem Ljajić se vratio u nacionalni tim. On je na terenu zamenio Dušana Tadića

79. minut - Pokušaj Sulejmanija posle solo prodora je izblokiran.

Drugo poluvreme

30. minut - Dve kolosalne prilike za Šejna Longa, koji je pobegao Rukavini, ali je Stojković sa dve fantastične intervencije spasao Srbiju

19. minut - posle nešto duže akcije Srbije na odbijenu loptu naleće Lazar Marković, ali je golman Irske ponovo bio oprezan

14. minut - Milan Biševac šutira glavom posle centaršuta Dušana Tadića, ali Ford brani

12. minut - Novi udarac Nemanje Matića, ali je lopta otišla pored desne stative

11. minut - Filip Đorđević je pokušao iz daljine, ali je bio neprecizan

Prvo poluvreme

Republika Irska: Ford, Kolman, Kio, Vilson, Vord, Megidi, Mekarti, Vilan, Hulahan, Meklin, Long.

Srbija: Stojković, Rukavina, Ivanović, Biševac, Kolarov, Fejsa, Matić, Tadić, Basta, Marković, Đorđević.

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.