Izvor: B92, 23.Jul.2021, 22:42
Održan još jedan protest građana na Karaburmi
Na Karaburmi, na uglu ulica Marjane Gregoran i Pana Ðukića, i danas su se okupili građani u znak protesta zbog tragične pogibije devetogodišnjeg S.B. (9).
Protest koji je počeo u četvrtak uveče nastavljen je tokom cele noći, a danas su se okupljenima priključili i građani iz drugih delova grada.
Na sredini puta, na asfaltu gde su se okupili građani, kredom je napisano "Ovde je ubijen Stefan", prenele su Novosti.
Mnogi su na sebi imali majice sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << likom Stefana. Sa njima je bio i deda nastradalog dečaka koji se zahvalio na podršci.
Okupljeni su minutom ćutanja odali počast Stefanu, poručivši da su se ovde okupili tražeći pravdu, sa porukom da je njihova roditeljska dužnost da zaštite decu.
rivično vanpretresno veće suda usvojilo je žalbu Prvog osnovnog javnog tužilaštva u Beogradu i odredilo pritvor za L. G. (38) koji je, kako se sumnja, 18. jula uveče na Karaburmi svojim automobilom udario dvoje dece od pet i devet godina na pešačkom prelazu pa pobegao. Devetogodišnji dečak je juče od povreda preminuo.
Portparolka Prvog osnovnog suda u Beogradu Bojana Stanković precizirala je da je odlukom veća preinaceno rešenje sudije za prethodni postupak i određen pritvor do 30 dana za L.G, koji će se računati od dana i časa lišenja slobode.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Zbog smrti dečaka održan još jedan protest građana na Karaburmi
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Jul.2021
Na Karaburmi, na uglu ulica Marjane Gregoran i Pana Đukića, i danas su se okupili građani u znak protesta zbog tragične pogibije devetogodišnjeg Stefana B. (9), koga je na ovom mestu u nedelju uveče kolima udario bahati vozač, preneli su mediji...Protest koji je počeo u četvrtak uveče nastavljen...








