Odbor predložio usvajanje poreskih olakšica

Izvor: RTS, 26.Maj.2014, 10:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbor predložio usvajanje poreskih olakšica

Odbor za finansije predložio je Skupštini da usvoji izmene i dopune Zakona o porezu na dohodak građana i Zakona o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje kojima se predviđaju poreske olakšice za poslodavce. Cilj izmena je smanjenje nezaposlenosti.

Odbor je dao saglasnost i predložio usvajanje dva sporazuma o zajmu između Vlada Srbije i Emirata Abu Dabi, jedan u vrednosti od milijardu dolara i drugi od 97 miliona dolara namenjen za finansiranje sistema za navodnjavanje, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prenosi Beta.

O dva predložena zakona i sporazuma, danas će početi rasprava u parlamentu.

Državni sekretar Ministarstva finansija Nikola Ćorsović rekao je na Odboru da je osnovni cilj predloženih izmena Zakona o porezu na dohodak građana, da država smanji nezaposlenost pružanjem poreskih olaškica privrednicima.

Naveo je da se zakonom predlaže da država do juna 2016. godine, subvencioniše poreze i doprinose za svakog novozaposlenog.

"Želimo privrednicima da pružimo šansu da legalizuju svoje poslovanje, pre nego što krenemo u oštrije sankcionisanje sive ekonomije", rekao je Ćorsović.

Šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Zoran Babić naveo je da bi Odbor, ili njegova poslanička grupa, trebalo na današnjoj raspravi da podnesu amandman na predloženi zakon, koji će precizirati da se poreske olakšice odnose samo na privatni sektor, a ne i na nezavisne institucije.

Govoreći o izmenama i dopunama Zakona o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje, Ćorsović je rekao da se predlaže povećanje penzijskih doprinosa sa 24 na 26 odsto, i ekvivalentno smanjenje stope doprinosa za zdravstvo sa 12,3 na 10,3 odsto.

"Nije promenjen poreski teret, već je bolje raspoređivanje prihoda između Fonda za penzijsko osiguranje i Republičkog fonda za zdravstvo osiguranje", objasnio je Ćorsović.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Fiskalni savet: Zakoni diskriminatorski, neće uticati na smanjenje nezaposlenosti

Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Maj.2014

Fiskalni savet Srbije kritikovao je danas predložene izmene i dopune Zakona o doprinosima za obavezno socijalno osiguranje i Zakona o porezu na dohodak građana, istakavši da su predlozi diskriminatorski i da neće uticati na smanjenje nezaposlenosti i sive ekonomije.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.