Obustavljena istraga protiv Božidara Vučurevića

Izvor: Press, 19.Maj.2013, 16:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obustavljena istraga protiv Božidara Vučurevića

Sam Vučurević kaže da je Tužilaštvo donelo naredbu o obustavljanju istrage protiv njega.
Vučurević je osumnjičen da je počinio zločine protiv čovečnosti u delu koji se odnosi na progon Bošnjaka u Trebinju od 1992. do 1995. godine.
Istraga je, kako se navodi, navodno obustavljena zbog nedostatka dokaza. Vučurević je izjavio da se Tužilaštvu BiH u Sarajevu odazvao bez ikakve bojazni.
"S obzirom da je Trebinje jedini grad u BiH gde nije bilo međunacionalnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << sukoba, a ja sam to imao i dokumentovano. Tužilaštvo je 9. maja zasedalo po tom pitanju i uvidom u dokumentaciju utvrdilo da je zaista istina sve ono što sam pričao tako da je donelo naredbu o obustavljanju istrage", rekao je Vučurević za portal Trebinje danas.
Istraga je obustavljena zbog nedostatka dokaza. Bivši predsjednik SO Trebinje Božidar Vučurević izjavio je da se Tužilaštvu BiH u Sarajevu odazvao bez ikakve bojazni.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.