Neuspeh pregovora o budžetu EU za 2013.

Izvor: Blic, 10.Nov.2012, 15:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neuspeh pregovora o budžetu EU za 2013.

Pariz - Pregovori o budžetu Evropske unije za 2013. propali su zbog spora između zemalja članica i Evropske komisije o deficitu u ovogodišnjem budžetu.

Neuspeh pregovora, koji su suštinski okončani pre nego što su i počeli, mogao bi da bude znak budućih problema koji se tiču dugoročnih budžetskih tema u EU, upozorava agencija AP.

Kamen spoticanja u pregovorima je deficit od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 8,9 milijardi evra za 2012, navodi EK, koja je zatražila od zemalja članica da pokriju tu sumu. Nekoliko država koje u svojim zemljama sprovode mere štednje dovelo je u pitanje taj iznos.

U saopštenju na svom sajtu, glavni pregovarač Evropskog parlamenta Alen Lamasur naveo je da komisija mora da podnese novi predlog pre nastavka pregovora za šta je kao krajnji rok odredjen utorak.

Jedini sporazum postignut u petak odnosi se na pomoć u iznosu od 670 miliona evra žrtvama zemljotesa u Italiji. Nije, medjutim, dogovoreno odakle će se ta pomoć finansirati.

Povezane vesti: Vlada Grčke ukida desetine javnih organizacija
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

PUKLI: EU ostala bez novca!

Izvor: Kurir, 11.Nov.2012, 07:03

Evropski parlament saopštio da su propali pregovori između tog tela i Veća EU o budžetu za 2013, jer su neke članice odbile da najpre popune deficit od 8,9 milijardi evra iz 2012...BRISEL - Sukob stavova...Evropska unija ostala je bez novca, objavio je Evropski parlament nakon što su preksinoć,...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.