Mrkić: Srbija dobro prošla u UN

Izvor: Vesti-online.com, 29.Nov.2012, 01:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mrkić: Srbija dobro prošla u UN

Ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić izjavio je da su stavovi Srbije "dosta dobro primljeni" na sednici Saveta bezbednosti UN, iako bar polovina članova Saveta ne deli poziciju Srbije.

Srbija brani svoj suverenitet: Ivan Mrkić  

"Svi su, međutim, reagovali pozitivno na to kako mi zastupamo interese, da to činimo prvenstveno da bi zaštitili naš narod u pokrajini i da, naravno, branimo svoj suverenitet i teritorijalni integritet", rekao je Mrkić >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << za RTS.

 

"Mislim da ćemo u nastavku biti sve više razumevani u tome šta mi činimo i da ćemo sasvim sigurno uspeti u nekim našim osnovnim ciljevima", ocenio je Mrkić.

 

Mrkić i šef vladine Kancelarije za Kosovo Aleksandar Vulin u Njujorku bi trebalo da se sastanu sa generalnim sekretarom UN Ban Ki Munom, a RTS je javio da će na tom sastanku, osim o Kosovu, biti pokrenuto i pitanje preispitivanje rada Haškog tribunala posle oslobađajuće presude hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču, optuženim za zločine nnacd Srbije u akciji Oluja 1995.

 

Učesnici sednice Saveta bezbednosti UN o Kosovu pozdravili su nastavak dijaloga Beograda i Prištine na visokom političkom nivou.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.