Marović saslušan; Ministar: Žao mi je, ali...

Izvor: B92, 17.Dec.2015, 23:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marović saslušan; Ministar: Žao mi je, ali...

Podgorica -- Predsednik Političkog saveta crnogorske vladajuće DPS Svetozar Marović saslušan je u Višem sudu u Podgorici.

Prethodno mu je specijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala odredio pritvor u trajanju do 72 časa.

Viši sud treba da odluči da li će Marović ostati u pritvoru do mesec dana, ili će biti pušten da se brani sa slobode zbog sumnje da je počinio produženo krivično delo zloupotrebe službenog položaja putem podstrekavanja, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a u vezi sa nelegalnom trgovinom zemljištem u opštini Budva.

Marović je uhapšen u Podgorici, a u pritvoru, u vezi sa malverzacijama u prometu državnim zemljištem, od ranije se nalaze njegovi sin, brat i strina. Iz istih razloga, ranije su osumnjičeni i dvojica sada već bivših gradonačelnika Podgorice Rajko Kuljača i Lazar Rađenović.

Politički direktor DPS Tarzan Milošević rekao je da njegova stranka stoji iza svakog svog člana sve dok se ne dokaže njegova krivica. Milošević je rekao da mu je žao što je Marović došao u situaciju da bude obuhvaćen istragom.

Ministar unutrašnjih poslova Crne Gore Raško Konjević je kazao da na sednici Vlade Crne Gore nije bilo reči o hapšenju Svetozara Marovića.

Konjević je, takođe, rekao da mu je "na ličnoj ravni" žao zbog hapšenja Marovića, ali da kao ministar policije ne može da komentariše postupak specijalnog tužioca za borbu protiv organizovanog kriminala, po čijem je nalogu Marović uhapšen.

Branilac Marovića, advokat Zdravko Begović je rekao da je njegov klijent "dostojanstveno" podneo samo hapšenje.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.