Linta: Paljenje zastave šteti ugledu Srbije

Izvor: Kurir, 02.Apr.2015, 10:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Linta: Paljenje zastave šteti ugledu Srbije

Predstavnik Srba izbeglih iz Hrvatske smatra da to šteti i normalizaciji odnosa sa Hrvatskom

BEOGRAD - Predsednik Koalicija udruženja izbeglica Miodrag Linta osuđuje paljenje hrvatske zastave od strane predsednika SRS Vojislava Šešelja.

On je naveo da takav čin šteti međunarodnom ugledu Srbije i normalizaciji odnosa sa Hrvatskom. Poštujemo teritorijalni integritet Hrvatske i zalažemo se za uspostavljanje stalnog dijaloga između službenog Beograda i Zagreba >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << s ciljem rešavanja brojnih problema oštećenih građana i ostalih otvorenih pitanja, navodi Linta u saopštenju.

Predsednik Koalicije udruženja izbeglica očekuje od hrvatskih zvaničnika da uvek osude manifestacije ustaštva i govora mržnje u javnom životu, na sportskim utakmicama i koncertima narodne muzike.  Posebno ističe mesto Čavoglave u kome se svakog 5. avgusta okupi preko 100.000 Hrvata koji pevanjem ustaških pesama i skandiranjem ustaških pokliča "Za dom spremni" i sličnih otvoreno slave zločine nad Srbima i proterivanje Srba.

Organizator okupljanja u Čavoglavama jeste poznati hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji u svojim pesmama govori jezikom mržnje i veliča ustaške zločine. Dosad nijedan hrvatski zvaničnik nije osudio dešavanja u Čavoglavama iako je to propisima EU strogo zabranjeno, podseća Linta.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.