Košarkašima iz Batočine zabranjen ulazak na KiM

Izvor: RTS, 09.Feb.2020, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašima iz Batočine zabranjen ulazak na KiM

Košarkašima Sloge iz Batočine nije dozvoljeno da na prelazu Jarinje uđu na Kosovo i Metohiju. Ovo je drugi slučaj u poslednjih dvadesetak dana da se košarkašima onemogućava ulazak.
Košarkaši Sloge iz Batočine je trebalo večeras u Severnoj Mitrovici da odigraju utakmicu protiv košarkaša Trepče u sklopu takmičenja u Drugoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << srpskoj ligi, prenosi Kosovo onlajn.
Vest je, na svom Fejsbuk profilu, potvrdio košarkaš Trepče Igor Dašić, koji je naveo da je ponovo zabranjen prolazak košarkaške ekipe koja je trebalo da odigra utakmicu u Severnoj Mitrovici sa Trepčom.
"Od strane Albanaca ne čudi što se ova praksa nastavlja, međutim ono što jednako boli je da ekipe iz centralne Srbije namerno prijave da idu na sportsku utakmicu kako ih ne bi pustili i namerno izbegavaju gostovanja kod nas. Ukoliko prijave kao slobodnu vožnju uglavnom ne prave problem na granici. Kome je u interesu da se sport u Kosovskoj Mitrovici polako gasi? Ako vam je stalo do vaše dece, vreme je da se glas digne i ove političke gluposti i prepucavanja zauvek izbace iz sporta", poručio je Dašić u objavi na svom Fejsbuk profilu.
Prethodno su i košarkaši Prve Petoletke iz Trstenika vraćeni sa prelaza Jarinje, prošlog meseca, 24. januara.
Osuda iz Kancelarije za KiM Kancelarija za Kosovo i Metohiju je osudila ovaj postupak prištinskih vlasti.
"Sport je makar simbolično preživljavao i u najmračnijim trenucima evropske istorije, a drevni narodi su čak u ratno vreme proglašavali primirja kako bi se sportisti slobodno takmičili", navodi se u saopštenju. 
Ističu da oni koji su u Prištini doneli odluku da sistematski sprečavaju Srbe da se bave sportom i takmiče ne kaskaju za savremenim civilizacijskim vrednostima, već zaostaju i za onima koji su živeli pre dva i po milenijuma.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija,   Košarka

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Srpska lista: Nastavak stare antisrpske politike

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Feb.2020, 11:06

Srpska lista najoštrije je osudila to što košarkašima Sloge iz Batočine nije dozvoljeno na prelazu Jarinje da uđu na Kosovo i Metohiju, uz ocenu da je to nastavak primene politički motivisane prakse prethodne vlade u Prištini, kojom se srpskoj omladini onemogućava da se bavi sportom..."Srpski...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.