Ko će naslediti Niki Hejli?

Izvor: B92, 14.Okt.2018, 09:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ko će naslediti Niki Hejli?

Vašington -- Bela kuća razmatra listu kandidata za mesto diplomatskog predstavnika SAD u UN, među kojima su i dve iskusne ambasadorke - Džejmi Mekort i Keli Najt Kraft.

Visoki zvaničnici Bele kuće kažu da je predsednik Donald Tramp sklon da izabere ženu za zamenicu Niki Hejli i da traži nekoga ko je već u administraciji.

Oni navode da je zbog bezbednosnih i drugih provera lakše izabrati nekog ko već radi za američku vladu, prenosi "Politiko".

Džejmi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mekort je ambasadorka SAD u Francuskoj i Monaku, a Kraftova je ambasadorka u Kanadi, supruga rudarskog magnata i velikog republikanskog donatora.

"Obe su sofisticirane, pametne i voljne da putuju", kaže jedan neimenovani zvaničnik.

Prvi favorit za naslednicu Hejlijeve u UN bila je Dajna Pauel, bivša zamenica savetnika za nacionalnu bezbednost, ali je njeno ime ispalo sa spiska potencijalnih kandidata.

Tramp takođe razmatra i neke kandidate iz poslovnog sveta, rekao je jedan visoki američki zvaničnik.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Ko će naslijediti Niki Hejli?

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Okt.2018

VAŠINGTON - Bijela kuća razmatra listu kandidata za mjesto diplomatskog predstavnika SAD u UN, među kojima su i dve iskusne ambasadorke - Džejmi Mekort i Keli Najt Kraft.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.