Kecbaja želi Advokatov posao

Izvor: Vesti-online.com, 04.Jan.2015, 19:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kecbaja želi Advokatov posao

Bivši fudbaler Njukasla Temuri Kecbaja rekao je danas da bi želeo da postane trener tog kluba. Pored njega, u užem krugu kandidata nalazi se i nekadašnji selektor fudbalera Srbije, Dik Advokat.

Kecbaja, koji je igrao na Sent Džejms parku od 1996. do 2000. godine, ocenio je da je Njukasl kvalitetan tim i da može da se bori za trofeje.

Njukasl je bez trenera, pošto je dosadašnji trener Alan Parđu u petak preuzeo Kristal Palas. Britanski mediji preneli su da >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su najozbiljniji kandidati za klupu crno-belih Stiv Meklaren i privremeni trener Džon Karver.

"Njukasl je veliki, veliki klub sa fantastičnim navijačima koji uvek žele bolje. Taj klub je u mom srcu i četiri godine provedene u Njukaslu su najbolje iskustvo u mojoj karijeri. Voleo bih da se

vratim, mislim da klub može da bude blizu vrha u Premijer ligi i da se bori za trofeje i Evropu", rekao je Kecbaja, preneli su britanski mediji.

Kecbaja je predvodio kiparski Anortozis u Ligi šampiona, a bio je trener Olimpijakosa (2009) i selektor Gruzije, od 2009. do 2014. godine. On je u novembru prošle godine napustio mesto selektora jer se nije slagao sa čelnicima Saveza i izrazio želju da radi u nekom

klubu.

Bivši gruzijski reprezentativac ocenio je da je njegova biografija dovoljno dobra da dobije posao u Njujkaslu i naglasio da mu ne bi predstavljalo problem minimalno učešće u pitanjima transfera.

"Njukasl zaslužuje dobre rezultate. Ko god da dobije taj posao, dobiće odličnu priliku. Mislim da će mnogi treneri želeti taj posao", dodao je Kecbaja.

Posle 20 utakmica u Premijer ligi Njukasl zauzima 10. mesto na tabeli sa 27 bodova, 19 manje od prvoplasiranih Čelsija i Mančester sitija.

Nastavak na Vesti-online.com...






Povezane vesti

Kecbaja želi na klupu Njukasla

Izvor: B92, 04.Jan.2015

Bivši fudbaler Njukasla Temuri Kecbaja rekao je da bi želeo da postane menadžer tog kluba...Kecbaja, koji je igrao na „Sent Džejms parku“ od 1996. do 2000. godine, ocenio je da je Njukasl kvalitetan tim i da može da se bori za trofeje...Njukasl je bez menadžera, pošto je Alan Pardju u petak...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.