
Izvor: B92, 02.Okt.2020, 11:19
Jermenija spremna na razgovore s Minskom grupom
Jermenija je spremna da sarađuje sa Minskom grupom OEBS-a na obnavljanju prekida vatre u Nagorno-Karabahu, saopštilo je jermensko ministarstvo spoljnih poslova.
"Jermenija nastavlja da podržava mirno rešavanje sukoba oko Nagorno-Karabaha. Nastavićemo da se odlučno odupiremo agresiji na Arcah, ali ćemo istovremeno biti spremni da sarađujemo sa kopredsedavajućima Minske grupe OEBS-a na obnavljanju režima prekida vatre uspostavljenog 1994-1995."
Ovo se navodi u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva spoljnih poslova Jermenije.
Kako je istaknuto, Jerevan dosledno odbacuje i osuđuje upotrebu ili pretnju silom, kao i umešanost Turske u borbena dejstva protiv Jermenije i Karabaha, prenosi agencija RIA Novosti.
"Zajednička agresivna dejstva Azerbejdžana i Turske i umešanost stranih terorista podrivaju regionalnu bezbednost i mir, značajno povećavajući pretnju ratom velikih razmera", navedeno je u saopštenju.
Jermensko ministarstvo ističe da agresija na Nagorni-Karabah mora odmah biti zaustavljena i dodaje da Jerevan pozdravlja osudu upotrebe sile u zoni sukoba u Karabahu od strane predsednika Ruske Federacije, Sjedinjenih Država i Francuske - Vladimira Putina, Donalda Trampa i Emanuela Makrona.