
Izvor: B92, 06.Okt.2018, 19:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Ime države i ime crkve ne treba menjati"
Arhiepiskopski savet Makedonske pravoslavne crkve - Ohridska arhiepiskopija, potvrdila je stav da ne bi trebalo menjati ni ime države ni ime crkve.
To je odlučeno na godišnjem zasedanju Saveta, održanom u petak u manastiru u selu Kalista u Strugi, prenosi MIA.
Episkopi su usvojili rezoluciju u kojoj se potvrđuje stav Crkve o promeni imena zemlje, kao i o ustavnoj poziciji makedonskog jezika, izjavio je episkop Timotej.
"U isto vreme članovi, Saveta uputili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su poziv za nacionalno jedinstvo i iskren poziv svim političkim faktorima u zemlji da zauzmu odgovoran pristup u ovom vremenu iskušenja za našu domovinu i preporučili im da koriste sva moguća sredstva za očuvanje nacionalnog i duhovnog identiteta makedonskog naroda", rekao je episkop Timotej.