Ilić: Vanredni izbori bili bi katastrofa

Izvor: Press, 07.Feb.2013, 10:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ilić: Vanredni izbori bili bi katastrofa

  "Samo u nadležnosti Ministarstva građevinarstva ugovoreni su ili su pred ugovaranjem poslovi vredni 1,5 milijardi evra. Izlazak na birališta 'odneo' bi na neka druga tržišta veći deo tog novca. Rasule bi se i dogovorene milijarde, koje su sada nadohvat ruke za poljoprivredu, energetiku, železnicu", dodao je Ilić.
Prema njegovim rečima, niko u Vladi neće nasedati na "probne balone" iz "pojedinih centara opozicije". "Ko je na izborima izgubio, mora da čeka nove. Kad im dođe vreme", >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << rekao je Ilić.
 Na pitanje, da li to znači da potpuno isključuje rasplet pokrenutih afera na izborima, i to uskoro, on je odgovorio: "Naravno ne".
"Ali Vlada Srbije je u ovom trenutku jedinstvena i stabilna i zaista nema nijednog razloga da se izlazi na birališta. Ova vlada iza sebe ima samo šest meseci rada. Ako se posle tog kratkog vremena govori o izborima, onda je to poruka svetu da smo nesposobni, da ne znamo da se organizujemo, da nismo preboleli neke dečje bolesti i da nismo ozbiljna država. Ohrabruje izjava Aleksandra Vučića, šefa najveće političke stranke, da je Srbija prioritet", istakao je Ilić.
 Na ukazivanje da mediji, ipak, ne prestaju sa spekulacijama, on kaže da je "potpuno zbunjen".
"U novinama, na TV, vidim jedno, pomislim, vlada je pala, dolaze izbori. Onda dođem na sednicu ili koordinaciju, potpuno druga slika - nema napetosti, odluke se donose jednoglasno, nema zlobe, podmetanja, za pet minuta se sve dogovaramo", rekao je Ilić.
Prema njegovim rečima, ne sme se dozvoliti da, kako je rekao, "ispušene muštikle", koje su bile veoma uticajne u prošloj garnituri, serviraju neke svoje izveštaje, kako bi urušili Vladu.
On je u tom kontekstu izričito pomenuo bivšeg koordinatora službi bezbednosti Miodraga Rakića, koji je i potpredsednik Demokratske stranke.
Na pitanje može li proći bez epiloga to što se premijer Ivica Dačić viđao sa sumnjivim ljudima, Ilić kaže da on "može da se viđa s kim god hoće".
"Znate li sa koliko se dnevno ljudi sretnem? Da li treba da im tražim dosijee da bih popio kafu sa njima ili ih primio u kabinet. Neko sutra može da kaže - ministar Ilić se sreo sa Perom, Mikom, žikom... Otkud znam ko kakvu poziciju ima, šta će se otkriti za dve, tri, pet godina, ko su ti ljudi", rekao je Ilić i dodao:
 "Pustimo premijera da radi svoj posao, nije on naivan. Ne treba mi da ga učimo kako da se ponaša".
Govoreći o svom resoru, Ilić rekao da je na Koridoru 11 za kratko vreme urađeno mnogo posla.
"Deo od Ljiga do Preljine iz azerbejdžanskog kredita ide po planu. Od Obrenovca ka Ljigu potpisan je predugovor o kreditu sa Kinezima, a za 20 dana biće parafiran i ugovor. Za deo od Beograda do Obrenovca i od Preljine do Požege, ali i dalje ka Crnoj Gori, radićemo put na koncesiju. Ima zainteresovanih, uglavnom kineskih kompanija", rekao je ministar.
Na pitanje na koliko godina će se dati koncesija, on je rekao da je to obično 15 do 20 godina.
"Studija je pokazala da će na auto-putu od Beograda do Požege za 20 godine od putarine po sadašnjim cenama da se ubere prihod od 1,2 milijarde evra. To je najbolji pokazatelj da će se koncesionaru ulaganje vratiti", istakao je Ilić.
Pogledaj vesti o: Izbori

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.