Egipatski džihadisti prišli ID

Izvor: B92, 10.Nov.2014, 09:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Egipatski džihadisti prišli ID

Egipatski džihadisti iz organizacije Ansar Beit el Makdeš, koji su prethodno bili povezani s Al Kaidom, obavezali su se na vernost Islamskoj državi.

"Proglašavamo lojanost prema kalifu (Islamske države - Abu Bakru el Bagdadiju) kome se pokoravamo", navodi se u audio snimku grupe emitovanoj na društvenoj mreži Tviter.

Ta džihadistička grupa, čiji naziv znači "Pobednici Jerusalima", preuzela je u nekoliko navrata odgovornost za napade na egipatske snage bezbednosti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posle smene islamističkog predsednika Muhameda Morsija.

Oni navode da namerno napadaju egipatske snage u želji da se osvete zbog represije vlasti nad proislamističkim demonstrantima.

Portparol egipatskog Ministarstva unutrašnjih poslova Hani Abdel Latif izjavio je da današnja najava džihadista, čije je sedište u Sinaju, neće promeniti stav vlasti koje će nastaviti svoju borbu protiv islamista.

Islamska država proglasila je kalifat na teritoriji severnog dela Iraka i Sirije, koju je zauzela u junu ove godine.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

TERORISTI SE OKUPLJAJU: Egipatska Al Kaida priklonila se Islamskoj državi

Izvor: Kurir, 10.Nov.2014

Proglašavamo lojanost prema kalifu (Islamske države - Abu Bakru al Bagdadiju) kome se pokoravamo, saopštili džihadisti..KAIRO - Egipatski džihadisti iz organizacije Ansar Beit el Makdeš, povezani s Al Kaidom, obavezali su se danas na vernost Islamskoj državi u Iraku i Levantu (ISIL)..."Proglašavamo...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.