Đilas spreman za novi mandat na čelu KSS

Izvor: Mondo, 12.Jan.2015, 16:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đilas spreman za novi mandat na čelu KSS

Predsednik KSS smatra da treba da nastavi da obavlja istu funkciju, ocenivši da se tim koji je na čelu saveza potvrdio rezultatima.

Foto: MN Press

Dragan Đilas spreman je da obavlja ulogu predsednika Košarkaškog saveza Srbije u još jednom mandatu.

"Mislim da je tim uradio dobar posao i da bi trebalo da u istom ili sledećem sastavu nastavimo da radimo i u sledećem mandatu, ali videćemo šta će se desiti u narednih tridesetak dana... Ali ako nastavimo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da radimo ovako ili slično, mislim da možemo da dostignemo svoje ambicije", rekao je Đilas novinarima u Beogradu.

Trenutno se u regionalnim savezima KSS biraju delegati za Skupštinu, koja će se održati 21. februara u Nišu. Da bi neko bio kandidovan za predsednika, potrebno je da ga predloži sedam delegata.

Prvo sledeće takmičenje KSS je Kup Radivoja Koraća, koji počinje 19. februara u Nišu. Đilas je kazao da očekuje "sjajan" turnir u kome će "svi zajedno uživati". On je rekao da Savez namerava još da radi na tom takmičenju.

"Malo smo se svi pretvorili u to da verujemo da nešto nema smisla ako nam ništa ne donosi. Ovo je takmičenje koje traje godinama i treba omogućiti klubovima iz manjih sredina da igraju sa velikima. Probaćemo sledećih godina da pronađemo termine da bi što više naših najvećih klubova moglo da učestvuje i da se tako popularizuje košarka u Srbiji", naveo je predsednik KSS.

"Nije mala stvar osvojiti Kup Srbije ili prvenstvo Srbije. Mislim da bi svaki klub dao mnogo toga da bude osvajač jednog od tih trofeja".

Na Kupu su se ranijih godina dešavali incidenti, a sve je kulminiralno u Kragujevcu 2013. godine, kada je finale prekinuto zbog sukoba navijača.

"Svi znaju da hala u Kragujevcu ne pruža najbolje uslove za bezbednost. Niš ima potpuno novu dvoranu, a i on je, kao i Kragujevac, grad košarke i ima jak klub koji će učestvovati. Mislim da smo u poslednjih oko godinu dana ušli u period smanjenih tenzija, što je krenulo od naša dva najveća kluba, pa se sada širi. Raduje me da vidim drugačiji način komunikacije", istakao je Đilas.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.