DS: Vratili smo kredit RBV

Izvor: B92, 08.Apr.2015, 14:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Vratili smo kredit RBV

DS je saopštila da je vratila celokupan iznos kredita Razvojnoj banci Vojvodine u stečaju, a da je za nezakonito obračunate kamate tužila banku.

Banka, kako se navodi u saopštenju demokrata, protivzakonito potražuje kamate u iznosu 43 miliona dinara i za taj iznos DS je tužila banku u stečaju.

DS je naveo da je Ugovor o kratkoročnom dinarskom kreditu zaključen je 8. juna 2012. godine, a odobren je kredit u iznosu od 360 miliona dinara na period od šest meseci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sa jednokratnim vraćanjem i kreditnom godišnjom kamatom 16,8 odsto, što, kako se dodaje, svakako nisu povoljni uslovi.

DS je saopštila da je obezbeđenje vraćanja kredita dato garancijom lične imovine članova, deviznih novčanih depozita i hipotekama na nepokretnostima u vlasništvu članova stranke.

U saopštenju se navodi da je u januaru 2014. ukupna uplata DS iznosila 402.060.612,61 dinara, kao i da je stranka tada otplatila glavnicu kredita i kreditne kamate u celosti, a zatežne kamate su plaćane isplatom rata jer su uključene u osnovicu kredita po Aneksu I.

"Bilo bi zanimljivo čuti kako je SNS finansirala kampanju, od kojih banka i pod kojim uslovima je dobijala kredite, kao i zašto je propala Univerzal banka koju su vodili kadrovi SNS, ubrzo nakon što je SNS uzela dva kredita za kampanju upravo od ove banke", zaključile su demokrate.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.