Brejvik bio na steroidima

Izvor: RTS, 09.Avg.2011, 09:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brejvik bio na steroidima

Anders Brejvik bio je pod dejstvom nedozvoljenih supstanci kada je 22. jula izveo napade u Oslu i na ostrvu Utoja, u kojima je ubio 77 ljudi, izjavio je policijski tužilac Pol Fredrik Hjor Krabi.

Norveški policijski tužilac Pol Fredrik Hjor Krabi potvrdio je da je Anders Brejvik za vreme napada na ostrvu Utoja bio pod dejstvom nedozvoljenih supstanci.   

"Mogu da potvrdim da je koristio nedozvoljene supstance", rekao je tužilac, ističući da je ovaj podatak >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dobijen na osnovu analize krvi.

Hjor Krabi je rekao da su u pitanju steroidi, ali i druge supstance, o kojima nije želeo detaljnije da govori.

Brejvikov advokat Gir Lipestad je ranije, takođe, rekao da je njegov klijent koristio nedozvoljene supstance kako bi bio "jak, efikasan i budan" za vreme napada.

Policijski tužilac je, između ostalog, rekao da su dva psihijatra, koja su određena da procene mentalno stanje Brejvika, počeli sa radom kako bi utvrdili da li Norvežaninu može da se sudi i da li može da se smatra krivično odgovornim.

Hjor Krabi je istakao da bi stručnjaci, koji izveštaj treba da podnesu do 1. novembra, ove nedelje trebalo da počnu da ispituju Brejvika, koji se nalazi u zatvoru Ila, u blizini Osla.

Policija je psihijatrima dostavila delove Brejvikovog dosijea i snimke tri njegova saslušanja.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.