Bogićević: Država duguje Farmakomu

Izvor: Blic, 24.Jul.2013, 18:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogićević: Država duguje Farmakomu

Vlasnik Farmakoma Miroslav Bogićević izjavio je da to što je Farmakom na spisku kompanija koje ne plaćaju poreze i doprinose jedna od ružnih stvari koje se pričaju i pišu o njemu, koja nije tačna i dodao da država duguje Farmakomu po osnovu povraćaja PDV iznos od 142 miliona dinara.

Farmakom je do sada državi dao 72 miliona evra za doprinose i poreze, dao je 90 miliona evra za lične dohotke svojim radnicima i 130 miliona evra bankama za kamate, rekao je Bogićević. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Farmakom je firma u koju su strane banke, preko kredita, investirale 380 miliona evra. I mogu da kažem da Farmakom u ovom trenutku ima sklopljenih ugovora za izvoz u vrednosti od preko 450 miliona evra. Svi ugovori su živi i svi se realizuju, dodao je on.

Mi imamo potraživanja od države po osnovu povraćaja PDV u iznosu od 142 miliona dinara i kada se to odbije od potraživanja države ispada da je naš dug relativno mala suma, a šteta po firmu velika, istakao je Bogićević.

Prema njegovim rečima, Farmakom za poreze duguje od početka ove godine.

Za prošlu godinu ne dugujemo ništa. I taman smo pomislili da smo najgore preturili preko glave, kad u januaru banke izađu sa zahtevom da im 20 miliona evra vratimo pre dospeća duga, naveo je Bogićević.

Farmakom je jedna ozbiljna proizvodna kompanija i prosto mislim da nije u redu da se država prema nama tako odnosi, dodaje on.

Bogićević je ocenio i da u Srbiji postoje ljudi koji imaju interes da se Farmakom upropasti i da rasprodaju firme koje su vredne, a da je u pozadini politika.

Farmakom je ušao u problem prošle godine zbog, da kažem, moje neopreznosti i želje da pomognem državi, gde sam ispao veoma naivan, i naravno to se nastavilo i u ovoj godini, izjavio je Bogićević.

Različite su pobude, ali u suštini svi idu u istom smeru.

Neko to radi iz političkih razloga, neko iz ličnih interesa, jer firme Farmakoma mnogo vrede. Ako bi se Farmakom upropastio naravno da bi se otvorila mogućnost da neki pojedinci na visokim položajima mnogo zarade, naglasio

je Bogićević.

On je rekao i da ukupne investicije Farmakoma u Srbiji iznose 200 miliona evra.

Upitan da li je to finansirano, preko ofšor kompanija, odgovorio je: "Farmakom nema nijednu ofšor kompaniju. Sve što imam, imam u Srbiji".

Prema njegovim rečima, Farmakom vredi 1,3 milijardi evra.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bogićević: Nije meta Simpo, nego Farmakom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Jul.2013

Vlasnik Farmakoma Miroslav Bogićević negodovao je zbog toga što se njegova kompanija našla na spisku firmi koje ne plaćaju poreze i doprinose, ustvrdivši da postoje i velika dugovanja države prema tom preduzeću. On je kritikovao i ideje o podržavljenju kompanija prema kojima država ima velika...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.