Erdoganov savetnik: Turska treba da preispita članstvo u NATO-u

Izvor: SrbijaDanas.com, 20.Nov.2017, 16:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Erdoganov savetnik: Turska treba da preispita članstvo u NATO-u

Pitanje prisustva u ovoj organizaciji mora se hitno razmotriti u turskom parlamentu

Turska bi trebalo da preispita svoje članstvo u NATO-u, s obzirom na to da Alijansa vodi neprijateljsku politiku prema Ankari, izjavio je glavni savetnik predsednika Turske Jalčin Topču.

Pročitajte i:

- Izdajnički zvuči neprijateljski ton prema >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << našoj zemlji i izabranom predsedniku, radi se o pakosti, podlosti i sramoti koja je pokazana tokom vojnih vežbi NATO-a, na kojima su fotografije Ataturka i Erdoganovo ime upotrebljene u neprijateljske svrhe… Vreme je da se ponovo razmotri naše članstvo u NATO-u. Nije nam potrebna organizacija koja na svaki način pokazuje svoj neprijateljski stav prema svom članu. Pitanje našeg prisustva u ovoj organizaciji mora se hitno razmotriti u turskom parlamentu - istakao je Topču, prenosi televizija „Haberturk“.

Prema njegovim rečima, Turska je podvrgnuta pritisku i napadima sa strane „odakle se to nije očekivalo“, a uzrok tome je njen geopolitički položaj.

- Takvo nisko i nepošteno ponašanje ukazuje na nameru NATO-a da dodatno pogorša svoj stav prema našoj zemlji. Vreme je da se turski narod zapita da li mu je potrebno članstvo u ovoj organizaciji. Radi se o 2019. godini (kada će u Turskoj biti održani predsednički i parlamentarni izbori)… Iza svih prevrata i zavisnosti u odbrambenoj industriji stoji NATO - rekao je Erdoganov savetnik.

Nastavak na SrbijaDanas.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SrbijaDanas.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SrbijaDanas.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.