Toyota prekinula testiranja nakon Uberovog incidenta

Izvor: B92, 23.Mar.2018, 18:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Toyota prekinula testiranja nakon Uberovog incidenta

Japanski gigant Toyota suspendovala je svoj "Chaeffeur" projekat testiranja sistema samovozećih automobila nakon incidenta sa Uberovim prototipom.

Žena je prelazila ulicu van pešačkog prelaza, kada ju je udario SUV koji Uber koristi za testiranje tehnologija "automobila bez vozača".

Toyota je u javnom saopštenju prekid testiranja obrazložila "brigom za emotivno zdravlje njenih test vozača".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
"Zbog toga što osećamo da je incident uticao emotivno na naše test vozače, odlučili smo da privremeno pauziramo "Chauffeur" testiranja na javnim putevima", saopštila je Toyota.

Japanska kompanija testiranja sprovodi u američkim državama Mičigen i Kalifornija, ali za razliku od većine konkurenata, nije otkrila koliko prototipova trenutno je u pogonu.

Smortonosni Uberov udes dogodio se samo nekoliko dana nakon što je najavljena saradnja Toyote i Ubera u vezi sa razvojem autonomne vožnje.

Detalji nisu precizirani, ali je portparol Toyote Brajan Lajons istakao da kompanija nije odlučila da li će ili ne kupiti Uberov softver autonomne vožnje.

Prema poslednjem izveštaju policije, incident u Arizoni se dogodio u trenutku kada je u Uberovom prototipu bio uključen autonomni mod, a sigurnosni vozač bio za upravljačem.
Pogledaj vesti o: Toyota

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Toyota prekinula testiranja nakon Uberovog incidenta

Izvor: AutoBlog, 24.Mar.2018, 11:00

Japanski gigant Toyota suspendovala je svoj "Chaeffeur" projekat testiranja sistema samovozećih automobila nakon incidenta sa Uberovim prototipom. Žena je prelazila ulicu van pešačkog prelaza, kada ju je udario SUV koji Uber koristi za testiranje tehnologija "automobila bez vozača". Toyota je u javnom...

Nastavak na AutoBlog...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.