Izvor: Sportski Žurnal, 14.Mar.2011, 00:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ana Ivanović „počistila” Zahlavovu, moguć duel Srpkinja u osmini finala
Sjajnom igrom Ana Ivanović stigla je do trijumfa u trećem kolu Indijan Velsa Srpkinja je „počistila” Čehinju Barbaru Zahlavovu Strivovu sa 2:0 (6:2, 6:2). I ono što je posebno interesantno za ljubitelje tenisa u našoj zemlji je potencijalni duel u osmini finala dve najbolje srpske teniserke u ovom trenutku. Jer, ukoliko Jelena Janković savlada Nemicu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Gergeš, sastaće se sa Ivanovićevom.
Ana nije pravilo mnogo grešaka i od početka do kraja duela diktirala tempo kojem Čehinja nije mogla da se suprotstavi. To se najočiglednije vidi iz toga što je meč trajao svega 64 minuta.
Na startu meča na servis protivnice Srpkinja dolazi do brejka. Međutim, u narednom gemu pravi čak četiri dvostruke servis greške i dozvoljava protivnici da vrati oduzeti servis. To kao da je trglo našu teniserku. Zaigrala je mnogo agresivnije i do kraja seta dozvolila Zahlavovoj da osvoji samo još jedan gem, za 6:2 u prvom setu.
Još ubedljivija igra naše teniserke u drugom setu. Kontrolisala je igru, nametnula svoj stil i Čehinja nije imala rešenja, za konačnih 6:2 u drugom setu.
Pogledaj vesti o: Tenis, Ana Ivanović
Nastavak na Sportski Žurnal...
















