
Izvor: Sportske.net, 01.Jul.2015, 22:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Aleks 'kosi' favorite - Neka se spremi Venus Vilijams!
Srpka teniserka Aleksandra Krunić ostvarila je u sredu najbolji rezultat u karijeri kada je Vimbldon u pitanju. Popularna Aleks eliminisala je u drugom kolu favorizovanu Saru Erani pa će u narednoj rundi na megdan starijoj sestri Vilijams.
Nakon što su bolje rangirane srpske teniserke doživele krah već na startu Vimbldona, Aleksnadra Krunić obradovala nas je fantastičnim rezultatom u drugom kolu trećeg ovosezonskog >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Grend slema.
Aleksandra Krunić savladala je devetnaestu teniserku sveta Saru Erani rezultatom 2:1 (6:3, 6:7, 6:2) u izuzetno uzbudljivom meču koji je trajao nešto više od dva sata.
Do najboljeg rezultata u karijeri na Vimbldonu Krunićeva je stigla zahvaljujući sjajnoj igri ali i velikom broju grešaka koje je Italijanka napravila večeras.
Protivnica Aleksandre Krunić u trećem kolu biće iskusna Venus Vilijams, petostruka osvajačica Vimbldona.