Izvor: Mondo, 03.Sep.2015, 16:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšena dvojica Sirijaca zbog utapanja dečaka
Turske vlasti uhapsile su četiri osobe osumnjičene da su krijumčarili ljude preko Mediterana među kojima je bilo 12 Sirijaca u dva čamca, koji su se utopili juče u brodolomu, a među njima je bio i trogodišnji dečak Ajlan Kurdi.
Foto: AP /DHA)
Fotografija dečaka kao potresno svedočanstvo i simbol izbegličkog stradanja izazvala je emotivna reagovanja zvaničnika i javnosti u celom svetu, pa ni brza akcija Turske na čijoj obali je pronađeno njegovo telo, nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << izostala, prenela je agencija AFP.
Uhapšeni su sirijski državljani starosti između 30 i 41 godine koji se bave trgovinom ljudima, a u sudu će morati da se pojave već danas.
Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan okrivio je danas države Evropske unije da su pretvorile Mediteran u grobnicu emigranata i da su odgovorne za smrt svake pojedine žrtve.








