Sindikati: Štrajkovi širom Španije 19. februara

Izvor: Blic, 11.Feb.2012, 14:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikati: Štrajkovi širom Španije 19. februara

Madrid - Dva najveća sindikata u Španiji pozvala su danas da se 19. februara širom zemlje održe protesti zbog reformi tržišta rada koje će, kako tvrde, uništiti radna mesta.

- Želimo da 19. februara ulice Španije budu ispunjene bučnim demonstracijama protiv reforme rada - izjavio je lider sindikata CCOO Ignjasio Fernandes Toso na zajedničkoj konferenciji za novinare sa predsednikom drugog sindikata UGT, Sandidom Mendesom, prenela je agencija AFP.

Nova španska >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << konzervativna vlada usvojila je juče reforme tržišta rada, za koje se smatra da su ključne u otvaranju novih radnih mesta i smanjenja visoke stope nezaposlenosti u Španiji, koja je najviše medju članicama Evropske unije, i povratka poverenja u tu posrnulu privredu.

Zamenica španskog premijera Soraja Saens de Santamarija izjavila je da reforme imaju za cilj da podstaknu kompanije da zapošljavaju mlade, ljude koji su duže vreme nezaposleni, kao i one koji uzdržavaju druge osobe.
Pogledaj vesti o: Štrajk

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.